Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 946 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Rodziców się nie wybiera

środa, 27 czerwca 2007 14:24

Jak przeczytałam, czarno na białym, w kolorowej prasie, niewykluczone, że w VI-tej edycji „Tańca z gwiazdami” wystąpi m.in. Renata Lepper. 19-toletnia córka pana wicepremiera ma podobno świetne warunki. Wierzę, bo to sprawa genów. Udowodniły to już Ola Kwaśniewska, Maria Wiktoria Wałęsa i Kasia Tusk.

Tej ostatniej, nota bene, współczuję. Poważnie! Wygrała otóż casting na pogodynkę w TVN i od września będzie , bidula, musiała  do pracy dojeżdżać z Gdańska do Warszawy. Mam tylko nadzieję, że na koszt TVN. Bo czy to jej wina, że nie znalazła się  żadna warszawianka, godna  tak odpowiedzialnej pracy ?

Na szczęście Kasia Tusk robi już prawo jazdy, żeby dojeżdżać samochodem. Niekoniecznie zresztą swoim. Skoro Ola Kwaśniewska  testuje już przeszło dwa miesiące wypasione auto,  myślę, że  Kasi też zaproponują. I będzie to propozycja nie do odrzucenia. Bo proponującym luksusowe samochody do testowania ( na czas bliżej nieokreślony) chyba się nie odmawia. Chyba, bo mnie akurat nikt nigdy takiej propozycji nie złożył. Nie mam, niestety, odpowiednich genów. No cóż...rodziców się nie wybiera.
Podziel się
oceń
1
1

komentarze (15) | dodaj komentarz

Po maluchu

poniedziałek, 25 czerwca 2007 11:26

Wie pani – spytała od progu córka mojej sąsiadki – kto jest ulubioną artystką braci Kaczyńskich?

Zaskoczyła mnie. Bo artystą na pewno Rosiewicz. Ale artystką?

Steczkowska! – zachichotała – Bo teczki!

Na to bym nie wpadła. Ale żeby nie sprawić jej przykrości, powiedziałam, że dobre

- Znam jeszcze lepsze! – ucieszyła się.

- Ja też – uprzedziłam jej kolejny żarcik i opowiedziałam o kogucie, który wchodzi do łazienki, a wszystkie kurki zamknięte.

Uniosła brwi .

- A co ma kogut do kurków?

- Nieważne – wycofałam się  -  A słyszałaś, jak dziewczyna ostrzega swego chłopaka przed wejściem na salę sądową, że prokurator ma IQ 150? A na to chłopak – Spoko! Ja mam BMW 600!

- Dobry !- zasępiła się – Mój ma  Fiata 125. To znaczy – zasępiła się jeszcze bardziej – miał. Bo przedwczoraj skasował.

- No to po maluchu? – otworzyłam barek Nie odmówiła.
Podziel się
oceń
1
1

komentarze (22) | dodaj komentarz

I po co?

piątek, 22 czerwca 2007 12:33

Zdania są podzielone. Pesymiści twierdzą. że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej, optymiści, że nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. A ponieważ należy myśleć pozytywnie, zastanawiam się, co jest lepiej. I mam.

Obserwując , co dzieje się ostatnio w kancelarii i pod kancelarią premiera, dochodzę  do wniosku,  że lepiej być braćmi niż siostrami. 

Jest to dla mnie równie oczywiste, jak to, że lepiej  zapobiegać ciąży niż rodzić dzieci niechciane.

Co ma piernik do wiatraka? Nic. Tyle tylko, że dzisiaj zaczynają się wakacje. Które, oprócz innych uroków, sprzyjają inicjacji seksualnej. Stąd Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny wystąpiła  (do wicepremiera Giertycha) z pomysłem zagwarantowania nastolatkom

na koloniach i obozach dostępu do antykoncepcji po stosunku.

Rozumiem, że sprawa jest dyskusyjna, ale niektóre głosy w dyskusji są dla mnie jeszcze bardziej dyskusyjne.

Posłanka PiS, Jolanta Szczypińska, mówi np.: „Wakacje są po to, żeby rozwijać swoje pasje. Nie róbmy z kolonii miejsc, gdzie głównym celem jest edukacja seksualna!”

Wiceminister pracy i polityki społecznej, Joanna Kluzik-Rostkowska, nie wyobraża sobie dziewczyny, „która prześpi się z chłopakiem i następnego dnia pobiegnie do wychowawcy po tabletkę.” A Hanna Wujkowska, doradca ministra edukacji, Romana Giertycha, mówi, że „ na świecie ludzie mają dużo problemów. Np. głód. Federacja postąpiłaby lepiej, kierując swoją energię na pomoc np. głodującym.”

I po co ja główkuję, co jest lepiej?
Podziel się
oceń
1
0

komentarze (20) | dodaj komentarz

czwartek, 22 marca 2018

Licznik odwiedzin:  17 900 293  

Polecamy


Tym razem do prześmiesznych rozmów na pełnych prawach włącza się trzecia wybitna postać - Wojciech Karolak. Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów!

Rozmowa dwóch wybitnych osobowości polskiej sceny kabaretowej – Artur Andrus wnikliwie przepytuje Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego.

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Maria Czubaszek>

O moim bloogu

MARIA CZUBASZEK pisarka, felietonistka, dziennikarka, satyryk

Magia MaglaUlubione strony

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 17900293

Lubię to