Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 946 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Najlepszy dowód

poniedziałek, 30 marca 2009 11:09

Kto przeglądał dzisiejszą prasę, przyzna mi rację, że ten tydzień zaczyna się od końca. Jak donosi bowiem na pierwszej stronie Super Express „Psychologowie nie mają wątpliwości, że to koniec romansu Marcinkiewicza!"

Córka mojej sąsiadki w to nie wierzy. Ja natomiast nigdy nie wierzyłam w trwałość tego związku. Bo nawet największe zauroczenie kiedyś się kończy. Co, były premier, udowodnił, rozwodząc się z ukochaną, jak twierdził swego czasu, żoną. Zawsze powtarzam, że nic nie kończy się tak szybko, jak wieczna miłość. A wiecznego zauroczenia w ogóle nie ma. W przeciwieństwie do wiecznego parcia na szkło. W czym i były premier, i jego piękna Isabel, są chyba jednakowo dobrzy. Ale to za mało na długotrwały związek.

- To się jeszcze okaże - powiedziała, wyraźnie nieprzekonana, córka mojej sąsiadki.

- Tak jak jutro się okaże - zmieniłam temat - czy to koniec Leo Beenhakkera.

Bo jak donosi dla odmiany„Dziennik", na jutrzejszym posiedzeniu PZPN, ma paść wniosek o odwołanie trenera kadry. Mówiłam, że ten tydzień zaczyna się od końca.

- Ale jaki ma związek, przewidywany przez psychologów, koniec romansu Marcinkiewicza - zdenerwowała się - z ewentualnym końcem Beenhakkera?!?

Przyznałam, że nie ma żadnego związku. Ale jest to, moim zdaniem, najlepszy dowód na to, że czasem naprawdę trudno związać koniec z końcem.Podziel się
oceń
0
1

komentarze (18) | dodaj komentarz

Przez cały weekend

piątek, 27 marca 2009 9:18

Mówi się, że najgorsza prawda lepsza jest od najpiękniejszego kłamstwa.

- A pani zdaniem - zdziwiła się córka mojej sąsiadki - to nieprawda?

- Taka jak to, że ciepła wódka gorsza jest od zimnej kobiety.

- A nie jest ? - znów się zdziwiła.

- Łatwiej schłodzić wódkę, niż ocieplić...

- Wizerunek?

- Wizerunek można  zmienić- zgodziłam się - Ale nie charakter. A wracając do tematu...

- Właśnie! - ożywiła się - Gdyby oglądała pani wczoraj w Polsacie „Moment prawdy", przekonałaby się pani, że najgorsza prawda lepsza jest od najpiękniejszego kłamstwa.

- Program oglądałam, ale wcale mnie o tym przekonał.

- Jak to? - zdziwiła się po raz trzeci - Przecież dopóki jedna z zawodniczek mówiła prawdę, nawet nieprzyjemną dla męża...np. że jej małżeństwo zrujnowało jej życie, że czuje się czasem w małżeństwie jak w więzieniu, że zasługuje na lepszego męża, że zdarza się jej udawać, że śpi, żeby uniknąć z nim seksu...dopóki mówiła prawdę, miała szansę wygrać ćwierć miliona złotych! A kiedy skłamała, że wyobraża sobie życie bez niego, straciła nie tylko szansę na ćwierć miliona, ale wszystko, co już wygrała!

- Zgadza się. Tyle tylko, że moim zdaniem to nie było kłamstwo.

- Było! - zdenerwowała się - Przed programem odpowiadała na wszystkie pytania podłączona do aparatu wykrywającego kłamstwa! I kiedy powiedziała, że wyobraża sobie życie bez męża, aparat pokazał, że to nieprawda! A to znaczy, że  n i e  wyobraża sobie życia bez niego! I o czym to świadczy?

- O braku wyobraźni tej pani.

Uniosła swoim zwyczajem brwi. I nie zdziwię się, jeśli tak jej zostanie przez cały weekend.Podziel się
oceń
0
1

komentarze (12) | dodaj komentarz

Ciekawostka

środa, 25 marca 2009 9:51

Trudno uwierzyć, że kiedy przewidywano koniec kina niemego, szef wytwórni filmowej Warner Brothers pukał się w głowę. Kto chciałby słyszeć, jak gwiazdy mówią?!?

Okazało się, że chcieli prawie wszyscy. A dzisiaj słuchamy już nie  tylko  j a k  gwiazdy mówią, ale  c o. Zwłaszcza prywatnie. W wywiadach, ostatnio najczęściej ekskluzywnych, tudzież w różnych programach. Najchętniej Szymona Majewskiego i Kuby Wojewódzkiego.

- Bo mówią - wcięła się, oczywiście, córka mojej sąsiadki - szczerze i ciekawie!

- Szczerze?

- Pani może w to nie wierzyć, ale...

- Że gwiazdy szczerze - teraz ja się wcięłam - wierzę. Pytałam, czy ja mogę szczerze.

- Tak? - spytała przyzwalająco, choć bez entuzjazmu.

- No więc kiedy artystka Elizabeth Duda mówi (co słyszałam na własne uszy), że „ma jaja większe niż cycki", a świetna, skądinąd, aktorka, Ewa Kasprzyk, oświadcza, że „jest bez majtek, bo teraz taka moda", może to i ciekawostki, ale raczej nie z tych, które mnie interesują. Podobnie jak wyznanie piosenkarki, Gosi  Andrzejewicz, że jest dziewicą, czy wspomnienie piosenkarza, Szymona Wydry, jak zmywał kiedyś, dla pieniędzy, „ptasie gówna z samochodów."

Zniesmaczona, jakby to były moje osobiste zwierzenia, spytała, czy do czegoś zmierzam.

- Do tego, że gdyby dzisiaj ktoś spytał, kto chce słuchać  c o  gwiazdy mówią, znowu by się okazało, że prawie wszyscy.

I to jest dopiero ciekawostka ! Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

czwartek, 22 marca 2018

Licznik odwiedzin:  17 900 628  

Polecamy


Tym razem do prześmiesznych rozmów na pełnych prawach włącza się trzecia wybitna postać - Wojciech Karolak. Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów!

Rozmowa dwóch wybitnych osobowości polskiej sceny kabaretowej – Artur Andrus wnikliwie przepytuje Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego.

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Maria Czubaszek>

O moim bloogu

MARIA CZUBASZEK pisarka, felietonistka, dziennikarka, satyryk

Magia MaglaUlubione strony

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 17900628

Lubię to