Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 946 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Oprócz marzeń

czwartek, 28 grudnia 2006 11:41

 Od kiedy pamiętam, kończący się rok ,nawet ( a raczej zwłaszcza) nienajlepszy dla mnie, zawsze miał u mnie duży plus. Za to, że wie, kiedy odejść. Wie to od początku i kiedy przychodzi noc sylwestrowa, choćby najbardziej szampańska, odchodzi. I już!  Przychodzi nowy.

Gdyby tak było z ludźmi, życie byłoby nierzadko prostsze.

Ale wracając do nowego roku...Zawsze znajdą się malkontenci, którzy życzą sobie (i innym), żeby nie był gorszy od mijającego. To program minimum. Zdecydowana większość ma jednak  życzenia  bardziej wygórowane. Choć też bez przepychu. Wystarczy, żeby Nowy Rok był szczęśliwy .Poza tym, jak wynika z ankiety przeprowadzonej przez jeden z magazynów. najczęściej życzymy sobie spełnienia marzeń.

I słusznie. Bo z marzeń (jak ktoś kiedyś powiedział ) „można zrobić nawet konfitury. Trzeba tylko dodać owoce i cukier.”

Osobiście nie jestem łasuchem, więc bardziej mi leży tytuł książki Strachoty – „Oprócz marzeń warto jest mieć papierosy.” Choćby po to, żeby było co rzucić.

Niczego nie obiecuję, ale zobaczę, co da  się zrobić. Na pewno listę noworocznych postanowień. Czego i państwu życzę.
Podziel się
oceń
1
3

komentarze (45) | dodaj komentarz

Ostatnie życzenie

sobota, 23 grudnia 2006 15:52

Jak wszystko dobrze pójdzie (a innej opcji nie przewiduję) Kazimierz Marcinkiewicz zostanie

prezesem  banku  PKO BP.

Cieszę się. Poważnie! Bo po pierwsze przestanie mi spędzać sen z powiek pytanie – co dalej z byłym premierem? ,  po drugie, o jednego bezrobotnego mniej,  po trzecie wreszcie, pan Marcinkiewicz  lubi (o czym zapewniał w licznych wywiadach) nowe wyzwania.

A takim niewątpliwie będzie dla niego kierowanie największym polskim bankiem. Był już bowiem m.in. nauczycielem fizyki, był premierem , był p.o. prezydenta Warszawy, a nawet kandydatem na prezydenta, ale w banku nie pracował nigdy. Myślę więc, że najwyższa pora

sprawdzić się i na tym odcinku. Czego mu, oczywiście, życzę.

Wszystkim natomiast – zdrowych i spokojnych Świąt.

I to by było na tyle. Gdyby nie przypomniało mi się ostatnie życzenie. Skazańca zresztą. Który przed śmiercią zażyczył sobie piosenki Mandaryny. Na żywo. Na co drugi poprosił, żeby rozstrzelali go pierwszego.

A poważnie... Wesołych Świąt !


Podziel się
oceń
1
3

komentarze (49) | dodaj komentarz

Karpate szczęście

czwartek, 21 grudnia 2006 18:42

Przeżyłam już tyle Świąt, że pewnie i te jakoś przeżyję. W przeciwieństwie do karpia, który pływa  od wczoraj w wannie mojej sąsiadki. Dlaczego? Bo rybka lubi pływać. Może nie akurat w wannie, ale moja sąsiadka (podobnie jak większość Polaków ) lubi na Wigilię karpia z wanny. Nie lubi go tylko własnoręcznie zabijać.  Zwłaszcza, od kiedy usłyszała, że go to boli. Bardzo się zdziwiła (bo to przecież tylko ryba) ale , dla świętego spokoju, prosi teraz pana Stasia.

Myślisz – spytałam – że jeśli nie ty go zatłuczesz, tylko pan Stasio...

Proszę cię! – obruszyła  się i zmieniła temat.

Ale temat jest. I wprawdzie  wprowadzenie zakazu sprzedaży żywych (a dokładnie  l e d w o żywych) karpi ( najpierw duszących się w płytkich pojemnikach sklepowych, a następnie uśmiercanych metodami domowymi) wciąż ma u nas zagorzałych przeciwników (bo tradycja to rzecz święta) kropla drąży skałę.

Żeby jednak nie drążyć tematu drastycznie...jeszcze tylko jedno. Dlaczego  padło akurat na karpia?

Bo takie jego, karpate szczęście .
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (24) | dodaj komentarz

czwartek, 22 marca 2018

Licznik odwiedzin:  17 900 285  

Polecamy


Tym razem do prześmiesznych rozmów na pełnych prawach włącza się trzecia wybitna postać - Wojciech Karolak. Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów!

Rozmowa dwóch wybitnych osobowości polskiej sceny kabaretowej – Artur Andrus wnikliwie przepytuje Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego.

Kalendarz

« grudzień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Maria Czubaszek>

O moim bloogu

MARIA CZUBASZEK pisarka, felietonistka, dziennikarka, satyryk

Magia MaglaUlubione strony

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 17900285

Lubię to