Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 946 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Może pomoże

piątek, 31 października 2008 10:16

Czekający nas weekend sprzyja zadumie i refleksji  nad marnością tego życia. Którego, jak pisał Stanisław Jerzy Lec „nie należy traktować zbyt poważnie, bo wiadomo, jak się skończy."  Bo, że przypomnę jeszcze tytuł filmu Krzysztofa Zanussiego, „Życie to śmiertelna choroba , przenoszona droga płciową."  I jedno, i drugie, to prawda.

Skoro więc, kto przychodzi na ten świat, ten musi, prędzej czy później, z niego odejść, osobiście zgadzam się z  Epikurejczykami, że śmierci nie ma co się bać, bo żywych nie dotyczy, a umarłym już nie przeszkadza.

I dlatego, choć podoba mi się nasza tradycja i jutro położę na grobach najbliższych kwiaty i zapalę lampki, podoba mi się również amerykańskie Halloween.

Uważam, że jedno drugiemu nie przeszkadza. Tym, którzy już odeszli, na pewno. A tym, których dopiero to czeka, może pomóc myśleć mniej dramatycznie o nieuniknionym.

Poczucie humoru pomaga w każdej sytuacji.Podziel się
oceń
0
2

komentarze (11) | dodaj komentarz

Na szczęście

środa, 29 października 2008 10:18

Bigamia to o jedną żonę za dużo. A monogamia,  zdaniem Kuby Wojewódzkiego, to właściwie to samo. Myślę, że wielu mężczyzn uważa podobnie.

Ale są i tacy, którym żon nigdy za wiele. Trudno uwierzyć, ale  84-letni Nigeryjczyk, Bello

Abubakar ma ich 86. I wprawdzie rada szariatu nakazała mu, żeby zostawił sobie tylko (?) cztery , a z pozostałymi się rozwiódł, Abubakar zapowiada, że po jego trupie. Co w tym przypadku jest bardzo możliwe, bowiem za  nie zastosowanie się do zalecenia  szariatu, Nigeryjczykowi grozi kara śmierci. Abubakar  twierdzi jednak, że Koran nie wspomina o karze za posiadanie więcej niż czterech żon. Poza tym zapewnia, że „dzięki wsparciu Allacha kontroluje wszystkie swoje małżonki." I, dodaje, nie wyobraża sobie bez nich życia. A, przypominam, ma ich 86.

Czyli, jak się chce, to można. Ale można też chcieć, jak np. 40-letni Dariusz Michalczewski, dać swojej żonie (Patrycji, z którą przeżył całe 5 miesięcy) 250 000 euro, tylko po to, żeby przyspieszyć ich rozwód .

Oba te przypadki zadają kłam dosyć powszechnej, niestety, opinii, że wszyscy mężczyźni są tacy sami. Bywają różni. Na szczęście.Podziel się
oceń
0
2

komentarze (11) | dodaj komentarz

Lek na całe zło?

poniedziałek, 27 października 2008 22:56

Ilekroć Goździkowa przypomina o polopirynie, mnie przypomina się inne powiedzenie. Że na

ból głowy najlepsza gilotyna.

- Śmieszne! - prychnęła córka mojej sąsiadki.

- Śmieszne może średnio, ale na pewno skuteczne. A mówiąc poważnie , Polacy zajmują trzecie miejsce na świecie, po Amerykanach i Francuzach, w braniu leków przeciw bólowych.

Można powiedzieć, my nie z soli, my nie z roli, jeno z tego, co nas boli.

- Poboli, poboli - wyraźnie się nie przejęła - i przestanie. Właśnie dzięki lekom przeciw bólowym. Więc w czym problem?

- W tym, że nie ma leków obojętnych. Wszystkie mają działania uboczne. Z wyjątkiem cyjanku.

- Znowu śmieszne.

- Znowu średnio. Ale prawdziwe. Jeśli ktoś weźmie cyjanek...

- Na mnie - wpadła mi w słowo - niech pani nie liczy!. Wolę polopirynę. Nawet, jeśli ma jakieś działania uboczne. A tak naprawdę to jestem za homeopatią.

-  Czyli - podobne leczyć podobnym?

_ Dokładnie. To działa.

Teraz już wiem, dlaczego po bolesnym rozstaniu  z poprzednim facetem, który okazał się żonatym i dzieciatym,  niemal natychmiast związała się z jeszcze bardziej i żonatym i dzieciatym. .

Powinna jednak pamiętać, że  leki homeopatyczne w małej dawce leczą, ale w dużej

wprost przeciwnie.Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

czwartek, 22 marca 2018

Licznik odwiedzin:  17 900 626  

Polecamy


Tym razem do prześmiesznych rozmów na pełnych prawach włącza się trzecia wybitna postać - Wojciech Karolak. Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów!

Rozmowa dwóch wybitnych osobowości polskiej sceny kabaretowej – Artur Andrus wnikliwie przepytuje Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego.

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Maria Czubaszek>

O moim bloogu

MARIA CZUBASZEK pisarka, felietonistka, dziennikarka, satyryk

Magia MaglaUlubione strony

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 17900626

Lubię to