Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 278 946 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Dzień bez głupoty

poniedziałek, 30 października 2006 10:56
Gdyby ciocia miała wąsy... Co tam ciocia! Gdybym j a miała wąsy, to po komentarzach do mojego ostatniego wpisu, podkręcałabym je z zadowolenia !Że tyle osób polubiło mój bloog. Zaczęłam się nawet zastanawiać, czy w tej sytuacji nie zapuścić wąsów, ale doszłam do wniosku, że byłby to dowód mojej próżności. A że z próżnego i Salomon... A teraz poważnie. Do proponowanego przeze mnie „dnia bez polityki” (tudzież, w porywie, bez Kasi Cichopek) dorzucili państwo swoje propozycje. Np. dzień bez Zakościelnego, Mandaryny i wielu innych. Może nawet bez braci... przynajmniej Mroczków? Podejrzewam otóż , że wbrew pozorom, przeżylibyśmy taki dzień. Może nawet parę dni? Ale, na Boga, z czego oni mieliby żyć ?!? Albo „dzień bez reklam”. Też byśmy przeżyli. Bo u większości z nas instynkt przeżycia jest chyba silniejszy nawet od siły wzroku górala „po zbóju „ . Któremu schodzi z drogi tabun pędzących koni. Ale bądźmy sprawiedliwi. W przerwach między reklamami zdarzają się jednak czasem programy godne uwagi. Biorąc więc pod uwagę plusy „dodatnie i ujemne „ najbardziej przekonała mnie propozycja „Sympatycznego głupolka” (ale, jak sam zaznacza, „nie aż tak głupiego”) – Dnia bez głupoty. To jest to ! Tylko, naszły mnie wątpliwości, czy taki dzień u nas się przyjmie? Na wszelki wypadek przeprowadziłam prywatną ankietę wśród znajomych . Wszyscy byli za. Łącznie z córką mojej sąsiadki, której iloraz inteligencji z pewnością nie przekracza dwóch cyfr. „Dzień bez głupoty? – niemal słyszałam, jak jej rzadko używane szare komórki , pracują – Dla mnie – powiedziała w końcu – bomba !” I w tym momencie zadzwoniła jej komórka. Której używa zdecydowanie częściej. Ale tym razem , po sprawdzeniu kto dzwoni, machnęła tylko ręką. „Mój narzeczony „– rzuciła niechętnie . Kiedy, bardziej przez grzeczność niż przez ciekawość, spytałam, dlaczego nie chce z nim rozmawiać, okazało się, że chłopak (z którym żyje długo i szczęśliwie trzy lata ) postanowił zapuścić wąsy. Powiedziała mu więc, żeby wybierał. Albo wąsy, albo ona. Zdziwiłam się, bo sama mam męża z wąsami i jestem przekonana, że da się z tym żyć. Wyjaśniła, że nie o to chodzi. Tylko o to, że każdy powinien mieć prawo wyboru. Widząc, że nie jarzę, spytała, jak bym się czuła, gdybym wiedziała, że Karolak (mój mąż) jest ze mną tylko dlatego, że nie ma wyboru ? Przyznałam, że odczuwałabym pewien dyskomfort psychiczny. „I właśnie dlatego - skwitowała – mój chłopak musi wybrać. Albo wąsy, albo ja !” Pomyślałam, że to jest właśnie nasze nieszczęście. Że trzeba wybierać mniejsze zło. To głupota. Może więc 12-tego listopada, dzień wyborów samorządowych, ogłosić „Dniem bez głupoty”?
Podziel się
oceń
3
4

komentarze (71) | dodaj komentarz

Dzień bez polityki

piątek, 27 października 2006 13:06

Jeden z komentatorów mojego bloogu pyta, czy nie za dużo w nim polityki?

Za dużo. Co gorsze, nie tylko w moim bloogu, ale również w naszym życiu. Jak powiedział kiedyś jakiś piekarz, u nas już nawet w bułce jest więcej polityki niż mąki.

A gdyby tak, wzorem dnia bez papierosa czy bez  samochodu, ustanowić dzień bez polityki?

Przeprowadziłam swoją prywatną ankietę wśród znajomych.  Zdecydowana większość była za. Z zastrzeżeniem jednak, że to się  raczej u nas nie przyjmie. „Bo polityka (padł m.in. i taki argument)  to bagno, a bagno, jak wiadomo, wciąga.”  Dyskutowałabym z tym. Gdyby nie wciągnęły mnie  proponowane (przy okazji  mojego „dnia bez polityki”) inne dni.

Np.:” bez pieniędzy” (propozycja znajomego, który utracił tzw. płynność finansową a chciałby przynajmniej odzyskać poczucie solidarności z większością Polaków),  „bez męża” (propozycja znajomej z 30-toletnim stażem małżeńskim) , „bez sposoba na głoda” (propozycja purysty językowego) czy wreszcie „bez Kasi Cichopek”(propozycja czytelniczki

pisemek kobiecych).

Nie wiem, która z tych propozycji ma szansę  przebicia się. Osobiście, jeśli nie przejdzie mój „dzień bez polityki” proponuję dzień, a nawet dwa, bez mojego blooga.
Podziel się
oceń
5
3

komentarze (22) | dodaj komentarz

Łysy spotyka Jacksona

środa, 25 października 2006 11:25

W moim ulubionym radiu TokFM  była wczoraj wieczorem audycja o plakatach i bilboardach  kandydatów startujących w zbliżających się wyborach samorządowych. Czy zachęcają do głosowania?

No więc mnie akurat wprost przeciwnie. Bo o większości kandydatów  tak naprawdę nic nie wiem, a  to, co wiem o niektórych, też nie ciągnie mnie raczej do głosowania. Z jednym wyjątkiem.

Gdybym 12-tego listopada miała głosować nie na prezydenta Warszawy, tylko mistrza lansu, z pewnością bym zagłosowała na Kazimierza Marcinkiewicza.  Dobry jest w te klocki. Nie tylko chyba w te. Podejrzewam, że nawet w klocki lego. Bo skoro zostając komisarzem Warszawy ucieszył się jak dziecko...

Ale mogę się mylić. Podobnie jak w sprawie zakwestionowania teorii ewolucji przez  prof. Macieja Giertycha. Wyszłam bowiem z założenia, że nie znam jego argumentów, ale nie mogę się z nimi zgodzić. To błąd. Ale w tzw. międzyczasie poznałam jeden z argumentów pana profesora. Że z włochatego nie może być łyse, a z czarnego białe.

A co na to Leszek Mazan i jego stowarzyszenie łysych? A Michael Jackson?
Podziel się
oceń
2
3

komentarze (24) | dodaj komentarz

czwartek, 22 marca 2018

Licznik odwiedzin:  17 900 280  

Polecamy


Tym razem do prześmiesznych rozmów na pełnych prawach włącza się trzecia wybitna postać - Wojciech Karolak. Słynny jazzman, podpytywany przez dociekliwego Andrusa, barwnie opowiada o małżeństwie z Czubaszek, a jest to związek nie zawsze zgodnych indywidualistów!

Rozmowa dwóch wybitnych osobowości polskiej sceny kabaretowej – Artur Andrus wnikliwie przepytuje Marię Czubaszek z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego.

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Maria Czubaszek>

O moim bloogu

MARIA CZUBASZEK pisarka, felietonistka, dziennikarka, satyryk

Magia MaglaUlubione strony

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Statystyki

Odwiedziny: 17900280

Lubię to